ورود به سایت
نام کاربری:
رمزعبور :


 
پیوندها

چه عواملی باعث تشدید میگرن می شوند ؟

زنها معمولا” بیشتر از مردها به سردردهای میگرنی مبتلا می شوند . این نوع سردردها دلایل مختلفی می توانند داشته باشند اما تغییرات هورمونی ، برخی غذاهای خاص و شیوه زندگی افراد از جمله عوامل مهمی هستند که باعث تشدید میگرن می شوند و با کنترل کردن و یا کم کردن آنها می توان مدت زمان سردرد و تعداد دفعات آن را کمتر کرد.
تغییرات هورمونی

هر ماه سطح هورمونهای بدن زنان تغییر می کند و همین تغییرات ماهیانه ممکن است باعث تشدید میگرن و بروز سردردهای میگرنی شدید درآنها شود و در بعضی موارد این سردردهای دوره ای هر ماه تکرار می شوند.

قرص های ضد بارداری

زنانی که سابقه سردردهای میگرنی شدید و مکرر را دارند ممکن است با استفاده از این قرصها به سردردهای شدیدتر مبتلا شوند علاوه براین مصرف این قرصها ممکن است تعداد دفعات سردردهای آنها را هم افزایش دهد.

غذا

بعضی غذاهای خاص و همچنین افزودنیهای خوراکی میگرن را تشدید می کنند علاوه براین خوردن غذاهایی مثل نان و پنیر همینطور ادویه هایی مثل نمک و فلفل نیز ممکن است باعث بیشتر شدن سردردهای میگرنی شوند.

کافئین

استفاده مکرر از غذاها و نوشیدنیهای دارای کافئین مثل شکلات و قهوه نیز میگرن را تشدید می کنند.

غذا نخوردن

نخوردن صبحانه و یا وعده های غذایی دیگر باعث می شود که قند و مواد مغذی دیگر موردنیاز مغز شما کاهش یابد و شما دچار سردرد شوید.

استرس

هیجان و استرس ناشی از کار ، مشکلات مالی و یا خانوادگی نیز سردردهای میگرنی را تشدید می کند و در نهایت روی عملکرد شغلی و روابط شخصی ما هم تاثیر بدی می گذارند.

برخی فعالیتهای فیزیکی

فعالیتهای فیزیکی شدید مثل کارکردن برای یک مدت طولانی هم منجر به کم شدن آب بدن و در نهایت باعث تشدید میگرن می شوند.

دکتر لیلا هاشمی


12:13PM 1391/08/28

 

 
منوی اصلی
جوابدهی آنلاین
اخبار داخلی آزمایشگاه
 مقالات علمی
طراحی و اجرا :گروه مهندسی پارمیس